9.Järva Talimängud lõppesid edukalt

13.02.2023

Võistlustules olid korvpallurid, lauatennisistid,dartsimängijad, discolfarid, kabetajad

10. veebruaril toimus Türi Kolledzi kohvikus põnev dartsi õhtu.Järvamaa Talimängude raames oli osalemas 31 huvilist, kes võistlesid neljas võistlusklassis. Õhtu oli päris pikk ja iga vastasega mängiti kolme võiduni.

Naiste klassis võidutsesid Türi valla esindajad, kui kuldmedal riputati kaela Helena Elis Pärensonile ja hõbemedali sai Liisa Gritšenko. Seenioride arvestuses oli täpseima käega Järva valda esindanud Sigrid Kirsimets. Teine koht kuulus Türi valda esindanud Maie Bernhardile ja kolmandale kohale jäi Merli Salu, kes esindas Järva valda.

Meeste põhiklassis võitis kuldmedali Riko Tepo Teppan Türilt. Talle järnesid Paide esindajad Timmu Luts ja Roman Zarovski. Seenioride arvestuses oli kõige rohkem võistlejaid, kuid võitjana väljus siiski Järva valla esindaja Tarmo Saar. Hõbemedali võitis Heiki Siider Paidest ja pronksmedal riputati kaela peakorraldaja Jan Kapaunile Sakust.

 

11.veebruar on eelviimane Järvamaa Talimängude päev. Täna on kavas discgolf ja kabe. Kuigi eelregistreerimine andis discgolfis maksimaalse täituvuse, siis kahjuks kohale kõik ei jõudnud. Kettaid tuli Türi Kõrgessaare rajale lennutama 38 vaprat ja tuult trotsivat mängijat.

Päeva parima tulemuse mängis välja Paidet esindanud Jüri Karus, kes lõpetas meeste põhiklassis -11'ga ja teine koht kuulus Türi valda esindanud Raido Kangurile, kelle tulemuseks jäi -9. Kolmandale kohale jõudsid Aivo Luts ja Garel Tamm (-8), kuid esimesel rajal CTP mängus näitas kindlamat kätt Aivo Luts, kellel riputati kaela pronksmedal. Seenioride klassis võidutses ainsa Hole-In-One visanud Heiki Siider, kelle tulemuseks oli -4. Teise koha võitis Andes Matrov (-2) ja kolmandale kohale mängis end CTP'ga Ülar Severev.

Naiste klassis võitis esimese koha Katri Punapart (+4) ja teine oli Liisa Gritšenko (+8). Seeniordi mängisid sarnaseid tulemusi ja kuldmedal riputati kaela Piret Punapardile (+4), teine oli Signe Severev (+6) ja kolmas Inga Laur (+8).

Sel korral olid mängimas ka noored, kellest kohale jõudis vaid kaks neidu. Võidukalt väljus duellist Helerin Kotsulim ja hõbemedali sai omale Marve Mägi. Poiste arvestuses tegi M16 klassis parima tulemuse kolmanda klassi õpilane Remo Kald (+5), teine oli Oliver Kajaks (+8) ja kolmas Reigo Isakar (+23). Kôik noored esindasid Türi valda.

Peagi saab läbi ka kabevõistlus ja seejärel anname teada tulemustest. Homme on aga mängude viimane päev, siis on Konesko Türi spordihoones kavas lauatennis, koroona, korvpall ja juhtide kolmevõistlus.

 

Pühapäeval 12. veebruaril toimusid Konesko Türi spordihoones Järvamaa Talimängud, mis on ühtlasi viimane päev. Kavas on korvpall, lauatennis, koroona ja juhtide kolmevõistlus. Kui varem said juhtide mitmevõistluses omavalitsust esindada vaid vallavanem, abivallavanem, linnapea, abilinnapea ja volikogu esimees, siis sel aastal laiendati osalust ja lubati omavalitsust esindama kõik omavalitsuse Valitsuse- ja Volikoguliikmed.

Valmisolekut esindada oma valda või linna oli kahel Järva valla esindajal ja kuuel Türi valla esindajal. Aladena olid kavas talveralli, eelarve ülevaatamine ja laskesuusatamine.

Kolme ala kokkuvõttes võitis naiste arvestuses:

????Aili Avi - Türi

????Maarja Brause - Türi

????Pipi-Liis Siemann - Türi

 

Meeste parimad olid:

????Toomas Tammik - Järva vald

????Arto Saar - Järva vald

????Sulo Särkinen - Türi

4. Veigo Kaaret - Türi

5. Elar Niglas - Türi

 

Olete eeskujuks ja suur kummardus, et olete valmis esindama enda omavalitsust, sest selleks te ju valitud oletegi.

 

Tulised lahingud peeti ka korvpallis. Mida mäng edasi, seda emotsiooniderohkemaks mängud muutusid. Kolmest omavalitsusest oli võistkondadega väljas Türi ja Paide. Kumbki oli mängudele tulnud kahe võistkonnaga. Järva vald võistkonda välja ei pannud.

Kindla võitjana väljusid mängudest Paide Viking Window võistkond, kes võitis kõiki vastaseid. Teine koht kuulus Türi valda esindanud Väätsa korvpalluritel ja kolmandad olid samuti Türi valda esindanud Türi tiim. Neljanda kohaga pidi leppima Paide KK7 võistkond.

 

Äge turniir peeti ka  lauatennises. Võistlejaid oli arvestatavalt palju, sest terve saal oli ootusärevust täis. Selleks, et mängud saaks peetud, tuli võimlemissaal ja maadlussaal ühendada.Kohal oli osalejaid kõikidest omavalitsustest ja parimad selgitati poiste, tüdrukute, naiste ja meeste võistlusklassides.

 

Tütarlaste arvestuses võitsid medalid:

????Roos Orle - Järva

????Karoliine Leemet - Türi

????Marta Stüff - Järva

 

Noormeeste arvestuses võitsid medalid:

????Kennet Keerberg - Järva

????Kerto Kaasiku - Järva

????Oti-Timur Kirja - Järva

 

Naiste parimad:

????Kristiina Seiton - Türi

????Marta Laas - Järva

????Reet Kullerkupp - Järva

 

Meestest olid osavaimad:

????Rannar Remmelgas - Järva

????Taimo Jullinen - Järva

????Rasmus Tommula - Järva

 

Info edastas Liisa Gritsenko

Türi Spordiklubide Liit

 

Info toimetas

Piret Reinfeld

Järvamaa Spordiiit

 

Meie partnerid