TÜRI LINNA TEADETETAHVLEID UUDISTAS LIGI 300 INIMEST

22.03.2023

Kevadpealinna matk kevadesse tõi Türi linna elevust, uudishimu ja palju samme.

19.-20.märts oli võimalik liikuda kaardi abil neljateistkümne erineva kontrollpunkti vahel, mis olid sel korral riputatud teadetetahvlitele. Liikujatel tuli otsida infot nii tahvlitelt, kui ümbrusest. Näiteks said osalejad teada, mis on kirjutatud Türi Vallavalitsuse hoone nurgakivile või mis asutus asub tänapäeval Jaan Länkuri maja asukohas. Samuti uurisime, kas inimesed teavad, mis oli Türi raadiomasti projektikõrgus merepinnast? Kus asus Türi väliujula? Mis on Türi tehisjärve suurim sügavus? Mis aastast kannab Türi Kevadpealinna tiitlit? Milliste sõnadega lõpeb Vabadussõja ausamba tagakülje tekst? Lisaks veel palju huvitavat.

Rajal liikujatest andis tagasisidet osalemise kohta 273 inimest. Ühtlasi liiguti rajal joostes, kõndides kui ka jalgratastega. Usinamad andsid tagasiside käigus teada, et kogusid matka käigus 20 000 sammu.

Kõiki osalejaid ootas peale tagasiside andmist Konesko Türi spordihoones kevadine seemnepakk ja müslibatoon. Ikka selleks, et kevadine tunne tuleks kiiremini ja püsiks kaua.

Rajalt saadud kontrollpunktide vastused olid:

1. Tõeütleja

2. 4,75m

3. Väliujula

4. Anno 1923

5. Au langenuile

6. Maxima kauplus

7. Vabriku pst 6

8. 2000

9. Alenküll

10. 1976

11. Leedu vapp, Kazimieras Truškauskas

12. 1961

13. 196,6

14. Silver Anniko

Loodame, et matkarada pakkus piisavalt põnevust, sest kevade teises pooles saate avastada juba tunduvalt suuremat ala ja seda tunduvalt pikema aja jooksul. Ettevalmistustööd Paul Poopuu poolt käivad ja loodetavasti jõuame enne suve teieni tuua peaaaegu poole aasta pikkuse matkasarja. Jälgige meid ja olge valmis väljakutse vastu võtma.

 

Info edastas

Liisa Gritšenko

Türi TKSL

 

Info toimetas

Piret Reinfeld

Järvamaa Spordiliit

projektijuht

Meie partnerid